Forum Zakażeń 2019
Konferencje Newsy Zakażenia

I Forum Zakażeń: nowa konferencja o zakażeniach z wybitnymi nazwiskami

Ten tekst przeczytasz w 3 min.

4-6 kwietnia 2019 roku odbędzie się I Forum Zakażeń, interdyscyplinarna konferencja organizowana przez wydawcę naukowego punktowanego czasopisma „Forum Zakażeń”, Evereth Publishing. Przewodniczącą Komitetu Naukowego jest znana ekspert w dziedzinie zakażeń, dr hab. n. med. Marzenna Bartoszewicz, prof. nadzw.

I FZ: wyzwania w leczeniu i profilaktyce zakażeń

Premierowa edycja konferencji Forum Zakażeń odbędzie się w dniach 4-6 kwietnia 2019 r. w Centrum Kongresowym Hotelu Warszawianka, w oddalonej o 40 km od Warszawy Jachrance. Wydarzenie to będzie miejscem wymiany wiedzy i doświadczeń związanych z problematyką zakażeń przez specjalistów różnych dziedzin. Znamienne dla konferencji jest interdyscyplinarne podejście do zagadnienia, które obejmuje ciekawe wykłady, panele dyskusyjne i praktyczne warsztaty, na których zostaną zaprezentowane nowości i skuteczne rozwiązania w profilaktyce i leczeniu zakażeń w szerokim pojęciu.

Jak mówi Prezes Zarządu wydawnictwa Evereth Publishing, Mariola Piotrowska, zakażenia są wysoce ważnym tematem, który wymaga interdyscyplinarnego dialogu i wielu perspektyw:

– Forum Zakażeń to w naszym zamyśle przestrzeń otwartego dialogu, która podobnie jak nasz periodyk  naukowy będzie merytorycznym spotkaniem specjalistów różnych dziedzin medycyny, spotykających się w swojej pracy z zakażeniami – mówi Mariola Piotrowska. Błyskawiczne tempo, w jakim rozwijają szczepy oporne, wymaga od specjalistów ciągłego dokształcania się i aktualizowania wiedzy nt. prawidłowego postępowania. Za sprawą wybitnych wykładowców oraz interdyscyplinarnego programu, konferencja dostarczy uczestnikom najnowszych i najważniejszych informacji nt. zapobiegania oraz postępowania z zakażeniami. Chcemy zapewnić uczestnikom warunki do rozmowy i tworzenia nowych inicjatyw merytorycznych – dodaje.

Mariola Piotrowska
Mariola Piotrowska, Prezes Evereth Publishing Sp. z o.o.

Wybitni specjaliści gwarantem wysokiego poziomu wydarzenia

I Forum Zakażeń to doskonała okazja, aby spotkać się z wybitnymi specjalistami z zakresu zakażeń oraz nawiązać kontakty mogące zaowocować ciekawymi projektami. W Komitecie Naukowym wydarzenia znajdują się wybitni specjaliści, m.in.: prof. dr hab. n. med. Stefan Sajdak, dr hab. n. med. Anna Chrapusta, prof. dr hab. n. med. Katarzyna Dzierżanowska-Fangrat, dr hab. n. med. Marek Kucharzewski, dr n. med. Beata Mrozikiewicz-Rakowska, prof. dr hab. n. med. Tomasz Banasiewicz, mgr Dorota Kudzia-Karwowska, dr n. med. Beata Mączyńska, dr n. med. Beata Kowalska-Krochmal, prof. dr hab. n. med. Joanna Narbutt, dr n. med. Urszula Nawrot, dr n. med. Paweł Grzesiowski, dr hab. n. med. Dorota Rożkiewicz, mgr Paweł Witt, mgr Anna Zdun, mgr Małgorzata Jadczak, dr n. med. Tomasz Ozorowski, prof. dr hab. n. med. Miłosz Parczewski, dr n. med. Beata Sulik-Tyszka oraz dr n. med. Urszula Zielińska-Borkowska. Na czele Komitetu stoi znana ekspert w dziedzinie zakażeń, dr hab. n. med. Marzenna Bartoszewicz, prof. nadzw.

– Od 8 lat istnienia  czasopisma naukowego „Forum Zakażeń” nosiliśmy się z myślą o organizacji ogólnopolskiej interdyscyplinarnej i nowoczesnej konferencji. Cieszę się, że możemy to zrobić z tak wybitnymi ekspertami – mówi Mariola Piotrowska. Członkowie naszego Komitetu Naukowego to liderzy merytoryczni w swoich dziedzinach: lekarze, pielęgniarki, mikrobiolodzy, specjaliści w zakresie dekontaminacji i sterylizacji sprzętu, powierzchni i wyrobów medycznych. Uważam, że wybitne grono wykładowców i aktualny, ciekawy program zawsze są gwarantem wysokiego poziomu merytorycznego konferencji – podkreśliła prezes wydawnictwa Evereth Publishing.

Interdyscyplinarne ujęcie zagadnienia zakażeń

Program konferencji obejmie kwestie profilaktyki i leczenia zakażeń w sposób interdyscyplinarny. Tematy będące trzonem konferencji oscylować będą wokół diagnostyki i leczenia zakażeń oraz ich rodzajów (bakteryjne, grzybiczne, wirusowe). Poruszone zostaną również zagadnienia dotyczące problemu zakażeń szpitalnych – leczenia i profilaktyki oraz nowych zagrożeń szczepami wieloopornymi i higieny szpitalnej oraz rolą i zadaniami zespołów ds. zakażeń szptalnych. Szczególna uwaga zostanie poświęcona zakażeniu miejsca operowanego, postępowaniu z raną zakażoną i niezakażoną, a także zjawisku biofilmu. Poza tym na konferencji pojawią się kwestie antyseptyki, lawaseptyki i dezynfekcji, zakażeń związanych z cewnikiem oraz opieki nad pacjentem.

Więcej informacji: www.fz2019.pl

 

Obejrzyj film i sprawdź, jak wyglądają konferencje Evereth Publishing:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *