Jest już wideo z I Forum Zakażeń! Obejrzyj film
Konferencje Newsy Obok slidera Wideo Wywiady Zakażenia

Jest już wideo z I Forum Zakażeń! Obejrzyj film

Interdyscyplinarna konferencja I Forum Zakażeń zgromadziła ok. 500 uczestników, którzy z uwagą i zainteresowaniem poszerzali swoją wiedzę na temat tak złożonej problematyki, jaką jest profilaktyka i leczenie infekcji drobnoustrojowych. Jej sukces potwierdza nie tylko duża liczba słuchaczy, ale także wysoki poziom merytoryczny i doskonała organizacja wydarzenia, które można zobaczyć w wideorelacji z tego wyjątkowego wydarzenia.

Gorąco zachęcamy do obejrzenia wideorelacji z prestiżowej konferencji I Forum Zakażeń:

„Stworzyliśmy płaszczyznę do dialogu w ochronie zdrowia”

Premierowa edycja konferencji Forum Zakażeń pod hasłem „Wyzwania w leczeniu i profilaktyce zakażeń”odbyła się w dniach 4-6 kwietnia 2019 r. w Centrum Kongresowym Hotelu Warszawianka, w oddalonym o 40 km od Warszawy Jachrance. To wydarzenie interdyscyplinarne, której głównym założeniem było zgromadzenie lekarzy, pielęgniarek, mikrobiologów oraz innych przedstawicieli zawodów medycznych wokół złożonej problematyki zakażeń. Podczas tego spotkania naukowo-szkoleniowego wystąpili przedstawiciele najważniejszych instytucji, stowarzyszeń naukowych oraz ośrodków specjalistycznych, zajmujących się w swojej codziennej działalności szeroko pojętymi zakażeniami. W ocenie zarówno prelegentów, jak i uczestników konferencja zakończyła się ogromnym sukcesem – przyjechało na nią około 500 osób, zainteresowanych poszerzaniem swojej wiedzy na temat złożonej problematyki zakażeń.

– I Forum Zakażeń to wydarzenie ogólnopolskie i bardzo interdyscyplinarne – powiedziała Przewodnicząca Komitetu Naukowego dr hab. n. med. Marzenna Bartoszewicz, prof. nadzw. Przyjechali lekarze różnych specjalności, chirurdzy, ortopedzi, anestezjolodzy, interniści, hematolodzy. Stworzyliśmy płaszczyznę do bardzo potrzebnego dialogu w ochronie zdrowia w zakresie profilaktyki i leczenia zakażeń. Jestem z tego dumna.

„Już planujemy drugą edycję konferencji Forum Zakażeń”

Konferencja I Forum Zakażeń była doskonałą okazją do spotkania się z wybitnymi specjalistami z zakresu zakażeń oraz nawiązania kontaktów, które mogą zaowocować interesującymi projektami. W Komitecie Naukowym wydarzenia znaleźli się wybitni specjaliści, m.in.: prof. dr hab. n. med. Stefan Sajdak, dr hab. n. med. Anna Chrapusta, prof. dr hab. n. med. Katarzyna Dzierżanowska-Fangrat, dr hab. n. med. Marek Kucharzewski, dr n. med. Beata Mrozikiewicz-Rakowska, prof. dr hab. n. med. Tomasz Banasiewicz, mgr Dorota Kudzia-Karwowska, dr n. med. Beata Mączyńska, dr n. med. Beata Kowalska-Krochmal, dr n. med. Paweł Grzesiowski, dr hab. n. med. Dorota Rożkiewicz oraz dr n. med. Beata Sulik-Tyszka.

– Nie spodziewaliśmy się tak dużego zainteresowania wśród lekarzy, pielęgniarek i mikrobiologów. To dla nas duża radość, że specjaliści różnych dziedzin cenią nasze czasopismo „Forum Zakażeń” i zdecydowali się także zaufać nowej konferencji pod tym samym tytułem – powiedziała Mariola Piotrowska, Prezes Evereth Publishing, wydawca cenionego czasopisma o zakażeniach. Już planujemy drugą edycję konferencji Forum Zakażeń, również na kwiecień – druga odsłona wydarzenia odbędzie się 2–4 kwietnia 2020 r. w Hotelu Warszawianka w Jachrance. To będzie 10-lecie naszego czasopisma „Forum Zakażeń”. Rejestracja ruszy już w maju – dodała.

O niebywałym sukcesie tego spotkania naukowego świadczy nie tylko duże zadowolenie prelegentów, ale również pozytywny odbiór konferencji przez uczestników, którzy przez cały czas trwania prelekcji, warsztatów i dyskusji nie opuszczali sal wykładowych, gotowi do poznawania różnorodnych aspektów profilaktyki i leczenia zakażeń patogennymi drobnoustrojami.

– Wiedzę, którą tu zdobyłam, z pewnością wykorzystam w swojej pracy – powiedziała pielęgniarka Bożena Sojka, uczestniczka I Forum Zakażeń. Przekażę ją również swoim koleżankom i kolegom, którzy nie mogli być tu z nami. Kolejną konferencją, którą zamierzam odwiedzić, jest III Forum Leczenia Ran w Karpaczu, które odbędzie się w październiku tego roku. Byłam już na dwóch poprzednich edycjach i jestem bardzo zadowolona z wiedzy, którą tam zdobyłam.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną relacją z konferencji I Forum Zakażeń oraz galerią zdjęć z tego wyjątkowego wydarzenia:

Olbrzymie zainteresowanie I Forum Zakażeń. 500 uczestników i wysoki poziom [galeria zdjęć]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *