PTPAiIO przystąpiło do kampanii Nursing Now. Obejrzyj film
Newsy Pielęgniarki Pod sliderem Wideo

PTPAiIO przystąpiło do kampanii Nursing Now. Obejrzyj film

Podczas XI Zjazdu PTPAiIO, który odbył się w dniach 19–21 września 2019 roku Polskie Towarzystwo Pielęgniarek Anestezjologicznych i Intensywnej Opieki – jako lokalna grupa wspierająca oficjalnie przystąpiło do kampanii Nursing Now, pod patronatem Ministerstwa Zdrowia. Obejrzyj film, w którym Prezes PTPAiIO Paweł Witt oraz Wiceprezes Towarzystwa dr Dorota Ozga opowiadają o problemach polskiego pielęgniarstwa i konieczności zwrócenia na nie  uwagi przez decydentów w Polsce.   

– Aktualnie jako jedyne towarzystwo w Polsce bierzemy udział w kampanii Nursing Now – zaznaczył w rozmowie z Evereth News Prezes PTPAiIO Paweł Witt. Kampanii międzynarodowej. Cieszymy się, że Polska również bierze w niej udział.

– Problemy polskiego pielęgniarstwa niczym nie odbiegają od tego, co jest na całym świecie – powiedziała w rozmowie z Evereth News dr Dorota Ozga. Jest wiele problemów, z którymi polskie pielęgniarki muszą się zmierzyć. Ważne jest, aby zwrócić uwagę decydentów na problemy pielęgniarstwa.

Nursing Now to trzyletnia globalna kampania prowadzona we współpracy z Międzynarodową Radą Pielęgniarek i Światową Organizacją Zdrowia w ramach programu Burdett Trust for Nursing. Ma ona na celu poprawę jakości opieki zdrowotnej poprzez podniesienie statusu i prestiżu zawodu pielęgniarki. Opiera się na działaniach między innymi grup lokalnych, których liczba obecnie wynosi 266 w 89 krajach, a nowe tworzą się regularnie od 2018 roku, czyli od momentu rozpoczęcia kampanii. 

Gorąco zachęcamy do obejrzenia filmu promującego przystąpienie PTPAiIO do kampanii Nursing:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *