Lekarze Ministerstwo Zdrowia Newsy Pod sliderem

Resort zdrowia zaprosił rezydentów na rozmowę

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński zaprosił przedstawicieli Porozumienia Rezydentów OZZL na spotkanie, które zaplanowane jest na 17 stycznia w siedzibie resortu. Uczestnicy spotkania będą rozmawiać o realizacji zapisów porozumienia zawartego w lutym 2018 r.

Po trwającym cztery miesiące proteście, który odbył się w lutym 2018 r. rezydenci zawarli porozumienie z resortem zdrowia. Zgodnie z nim, rezydenci mieli otrzymać podwyżki. Porozumienie przewidywało również wzrost nakładów na zdrowie do 6 proc. PKB w 2024 r. oraz zobowiązanie do dalszego dialogu z przedstawicielami zawodów medycznych.

3 stycznia wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński skierował do przewodniczącego Porozumienia Rezydentów OZZL Piotra Pisuli zaproszenie na spotkanie, które odbędzie się 17 stycznia br.

– Niniejsze spotkanie stanowić będzie realizację zapisów porozumienia, zgodnie z którymi jego strony w styczniu 2020 r. dokonać mają oceny wypełnienia postanowień w nim zawartych oraz podjąć rozmowy na temat możliwych dalszych działań w obszarach objętych porozumieniem – napisał Cieszyński.

Zaproszenie przekazano również do wiadomości przewodniczącego OZZL Krzysztofa Bukiela i prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej prof. Andrzeja Matyi.

Źródła: PAP, Rynek Zdrowia

Przeczytaj także: Podwyżka dodatku dla ratowników medycznych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *