Zarejestruj się już dziś na II Forum Zakażeń
Eksperci Konferencje Newsy Pod sliderem Zakażenia

Zarejestruj się już dziś na II Forum Zakażeń

Ten tekst przeczytasz w 2 min.

Po olbrzymim sukcesie I Forum Zakażeń serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji interdyscyplinarnej konferencji, która odbędzie się w dniach 2-4 kwietnia 2020 r. w Jachrance. W pierwszej edycji wydarzenia udział wzięło ok. 500 uczestników.

Przewodnicząca komitetu naukowego, dr hab. n. med. Marzenna Bartoszewicz, prof. nadzw. po I Forum Zakażeń podkreśliła, że konferencja przede wszystkim jest interdyscyplinarna.

– Na I Forum Zakażeń przyjechali lekarze różnych specjalności, chirurdzy, ortopedzi, anestezjolodzy, interniści, hematolodzy, także mamy pełny przekrój różnych specjalności medycznych – dodała prof. Bartoszewicz. 

Organizatorem konferencji jest Evereth Publishing, wydawca czasopisma “Forum Zakażeń” oraz Katedra i Zakład Mikrobiologii Farmaceutycznej i Parazytologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

„Leczenie zakażeń jest sprawą złożoną i wymagającą kilku specjalności medycznych i pozamedycznych”

– Jak na wiele konferencji w których mam możność uczestniczyć, ta konferencja jest wyjątkowo interesująca z kilku powodów – powiedział prof. dr hab. n. med. Andrzej Kübler. Dotyczy ona bardzo ciekawych zagadnień, zebranych w bardzo interesująco ułożony program. Jest duże zainteresowanie uczestników, jest bardzo dobra frekwencja.

Jak zaznaczył prof. Kübler, leczenie zakażeń jest sprawą złożoną i wymagającą kilku specjalności medycznych i pozamedycznych. Połączenie sił jest niezwykle ważne dla dobrych rezultatów leczenia.

Zarejestruj się już dziś na II Forum Zakażeń
Fot. Evereth Publishing

„Prawie 500 uczestników z całej Polski, to świadczy o ogromnym sukcesie”

Wśród wiodących tematów wykładów i warsztatów są m.in. rekomendacje diagnostyki i leczenia zakażeń, sepsa – nowy rejestr i jego znaczenie, zakażenia bakteryjne, zakażenia grzybicze, zakażenia mieszane, zakażenia szpitalne – leczenie i profilaktyka oraz nowe zagrożenia szczepami wieloopornymi.

Podczas konferencji poruszona zostanie również problematyka roli i zadań zespołu ds. kontroli zakażeń, zakażeń związanych z cewnikiem i dostępem naczyniowym, a także biofilmu tworzonego przez drobnoustroje w patogenezie zakażeń.

Jak podkreślił dr hab. n. med. Marek Kucharzewski, prawie 500 uczestników z całej Polski, to świadczy o ogromnym sukcesie.

Konferencja Forum Zakażeń to ogólnopolska, interdyscyplinarna konferencja, której głównym założeniem jest zgromadzenie lekarzy, pielęgniarek, mikrobiologów oraz innych przedstawicieli zawodów medycznych wokół złożonej problematyki zakażeń. Podczas tego spotkania naukowo-szkoleniowego, które odbędzie się w dniach 2-4 kwietnia w Jachrance, wystąpią przedstawiciele najważniejszych instytucji, stowarzyszeń naukowych oraz ośrodków specjalistycznych, zajmujących się w swojej codziennej działalności szeroko pojętymi zakażeniami.

– Szanowni Państwo, zapraszam na II Forum Zakażeń, które odbędzie się w dniach 2-4 kwietnia 2020 r. – zaprasza Przewodnicząca komitetu naukowego, dr hab. n. med. Marzenna Bartoszewicz, prof. nadzw. Mam nadzieję, że będzie tak licznie odwiedzane przez uczestników i wykładowców, jak I Forum Zakażeń i będzie się cieszyło tak ogromnym zainteresowaniem. Zapraszam serdecznie.

Zarejestruj się już teraz na stronie fz2020.pl.

Przeczytaj także: Olbrzymie zainteresowanie I Forum Zakażeń. 500 uczestników i wysoki poziom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *