Postępowanie z raną przewlekłą we Włocławku Evereth Publishing
Konferencje Obok slidera Pielęgniarki

Ok. 220 osób na konferencji pielęgniarek we Włocławku

Ten tekst przeczytasz w 3 min.

Dziś ok. godz. 9:00 rozpoczęła się konferencja naukowo-szkoleniowa dla pielęgniarek z cyklu “Postępowanie z raną przewlekłą” we Włocławku. W wydarzeniu uczestniczyło ok. 220 pielęgniarek zainteresowanych poszerzaniem swojej wiedzy w obszarze postępowania z raną.

W Wyższej Szkole Zawodowej we Włocławku odbyła się dziś konferencja z cyklu “Postępowanie z raną przewlekłą”. Wydarzenie zorganizowało wydawnictwo medyczne Evereth Publishing, Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych we Włocławku oraz Katedra i Zakład Anatomii Opisowej i Topograficznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego we współpracy z Naczelną Radą Pielęgniarek i Położnych. Wstęp dla wszystkich uczestników był darmowy – to wydarzenie otwarte dla pielęgniarek z miejscowej izby pielęgniarek i położnych. Opiekunem naukowym cyklu konferencji jest dr hab. n. med. Marek Kucharzewski.

↓ Galerię z konferencji we Włocławku znajdziesz poniżej ↓


Najważniejsze praktyczne umiejętności 

Co włocławskie pielęgniarki mówią o organizacji konferencji naukowo-szkoleniowych w ich mieście? Małgorzata Zawirowska, przewodnicząca Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych we Włocławku w rozmowie z Evereth News ocenia bardzo wysoko pomysł tego typu merytorycznych spotkań:

Takie konferencje są potrzebne, aby wymieniać się doświadczeniami. Nie każdy ma czas, aby szukać i śledzić, co się zmienia. To miejsce, gdzie praktycy przekazują najnowsze doniesienia innym praktykom. Szczególnie cenię wykłady Pani Elżbiety Szkiler, Lidii Andrzejewskiej oraz Małgorzaty Budynek – dodała Małgorzata Zawirowska.

Inni uczestnicy “Postępowania z raną przewlekłą” równie pozytywnie wypowiadają się o konferencji.

Uzyskałam wiele nowych informacji, na konferencji “Postępowanie z raną przewlekłą” wiedza przekazywana jest w przystępny sposób. Najbardziej podobał mi się wykład Pani Szkiler, był bardzo fachowy. Wszyscy wykładowcy to praktycy i od takich osób należy się uczyć – mówi Elwira Maria Godzis z Inowrocławia, studentka II roku pielęgniarstwa, uczestniczka konferencji.

Postępowanie z raną przewlekłą we Włocławku Evereth Publishing
Konferencję otworzyła Małgorzata Zawirowska, przewodnicząca Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych we Włocławku. Fot. Evereth Publishing

Bardzo cenna dla uczestników była także prezentacja konkretnych, nowoczesnych rozwiązań i produktów przydatnych w opiece nad raną.

Dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy o opatrunkach, ważne jest żeby stosować nowe produkty, dowiadywać się o nowych rozwiązaniach. Niektóre z tych opatrunków chcę zastosować i wypróbować już teraz – mówi z kolei Dorota Nowakowska, pielęgniarka z Włocławka.

Wykład Pani Sylwii Rogowskiej podobał mi się najbardziej – mówi pielęgniarka Ewa Wiśniewska-Rypin, uczestniczka. Przydatne informacje przekazane w ciekawy, przystępny sposób – dodaje.

Merytoryczne spotkanie z doskonałą frekwencją

Konferencja zgromadziła ok. 220 uczestników aktywnie uczestniczących w wykładach i warsztatach.

Konferencja została sprawnie przeprowadzona, bez zbędnych formalności, organizację oceniam na 5+. Zaletą konferencji jest forma warsztatowa, która jest dużo lepsza od teoretycznej – ocenia przewodnicząca Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych we Włocławku, Małgorzata Zawirowska.

Oceniam konferencję jako bardzo ciekawą, wszyscy wykładowcy byli bardzo dobrze przygotowani merytorycznie, widać było w nich ogromną pasję – mówi z kolei Małgorzata Budynek, prelegentka. To, co wyróżnia tę serię konferencji to skupienie w jednym miejscu tylu osób chcących podzielić się swoim doświadczeniem, a przede wszystkim docieranie do najdalszych zakątków Polski – dodaje w rozmowie z Evereth News.

Opieka nad raną wymaga zaawansowanej wiedzy

Wystąpienie Elżbiety Szkiler. Fot. Evereth Publishing

– Najważniejsze w dzisiejszej konferencji jest aktywne zainteresowanie wszystkich uczestników – zarówno pielęgniarek aktywnych zawodowo, jak i tych które dopiero wchodzą do zawodu i studentów. Dla jednych najistotniejsza jest dziś nowa wiedza, dla innych – nasze doświadczenie, które uzupełni ich praktykę. Każdy tutaj znajdzie coś dla siebie – mówi Elżbieta Szkiler, prelegentka konferencji, autorka popularnego “Poradnika pielęgnacji ran przewlekłych”.

Spotykam się z niedowierzaniem i zaskoczeniem, zwłaszcza młodych pielęgniarek, że sztuka opieki nad raną jest tak trudna i złożona, wymaga tak zaawansowanej wiedzy. I dlatego takie szkolenia jak to dzisiejsze są tak potrzebne. Na „Postępowanie z raną…” przyjeżdżają te pielęgniarki, które chcą wiedzieć więcej, chcą się rozwijać – mówi Elżbieta Szkiler. Pracodawcy nie zmuszają ich do uczestnictwa, to wynika tylko i wyłącznie z ich potrzeby poszerzania wiedzy. Zresztą na „Postępowanie z raną przewlekłą” nikogo nie trzeba przyprowadzać siłą, bo lista chętnych zawsze bardzo szybko się zapełnia – dodaje prelegentka.

Pielęgniarki podczas konferencji uczestniczyły w wykładach i warsztatach dot. m.in. nowoczesnego modelu leczenia ran TIME,  nowoczesnych opatrunków, zasad postępowania w przypadku ran trudno gojących się, lawaseptyki, antyseptyki czy zespołu stopy cukrzycowej i zapalenia kości.

Konferencji towarzyszyła także wystawa firm, które prezentowały pielęgniarkom nowoczesne rozwiązania w opiece nad raną. Spotkanie zakończyło się ok. godz. 15:00 rozdaniem certyfikatów dla wszystkich uczestników – udział w konferencji był premiowany 5 punktami edukacyjnymi.

Obejrzyj fotorelację, klikając strzałkę w prawo (fot. Evereth Publishing): 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *