Już w marcu 2023 r. odbędzie się pierwsza bezpłatna konferencja i warsztaty z cyklu „Postępowanie z raną przewlekłą” w Toruniu. W tym roku odwiedzimy również Nowy Sącz, Kielce, Gorzów Wielkopolski, Kalisz i Wrocław. Wciąż aktualizujemy kalendarz szkoleń – serdecznie zapraszamy na stronę cyklu: www.postepowaniezrana.pl.

„Postępowanie z raną przewlekłą” to cykl jednodniowych i bezpłatnych konferencji naukowo-szkoleniowych dla pielęgniarek. W tym roku przygotowaliśmy dla Państwa również nowość – czyli jednodniowe, intensywne warsztaty w dziedzinie leczenia ran.
Konferencje i warsztaty z cyklu „Postępowanie z raną przewlekłą” organizowane są w różnych miastach w całej Polsce pod honorowym patronatem Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych oraz Stowarzyszenia Naukowego Leczenie Ran. To niepowtarzalna szansa, by kompleksowo pogłębić swoją wiedzę w dziedzinie leczenia ran.
Sprawdź kalendarz konferencji
W 2023 r. znów przemierzymy Polskę, by wraz z naszymi ekspertami dostarczyć pielęgniarkom i pielęgniarzom wiedzy na temat nowoczesnych i skutecznych rozwiązań w leczeniu ran przewlekłych. Poniżej znajduje się rozpiska pierwszych potwierdzonych szkoleń w 2023 r.
- 1 marca – Toruń;
- 2 marca – Toruń (warsztaty);
- 12 czerwca – Nowy Sącz – szczegóły wkrótce;
- 14 czerwca – Kielce – szczegóły wkrótce;
- 15 czerwca – Kielce (warsztaty) – szczegóły wkrótce;
- 19 października – Gorzów Wielkopolski – szczegóły wkrótce;
- 26 października – Kalisz – szczegóły wkrótce;
- 27 października – Kalisz (warsztaty) – szczegóły wkrótce;
- 16 listopada – Wrocław – szczegóły wkrótce.
Jednocześnie podkreślamy, że lista szkoleń będzie wciąż aktualizowana. By być na bieżąco z nowymi terminami i lokalizacjami konferencji i warsztatów serdecznie zapraszamy do sprawdzania Kalendarza szkoleń na stronie postepowaniezrana.pl.
Jakie są wiodące tematy szkoleń?
Podczas konferencji i warsztatów z cyklu „Postępowanie z raną” nasi eksperci wygłoszą merytoryczne wykłady, a dzięki wystawie firm uczestnicy będą mogli również zapoznać się z nowoczesnymi rozwiązaniami w leczeniu trudno gojących się ran. W niektórych lokalizacjach zorganizowane zostaną również warsztaty, co pozwoli na trening umiejętności praktycznych w opiece nad raną.
Wiodącymi tematami konferencji są:
- pojęcie i klasyfikacja rany przewlekłej,
- postępowania lecznicze w oparciu o obowiązujące wytyczne,
- systemu TIME i wilgotnej terapii ran,
- profilaktyka i postępowanie z zespołem stopy cukrzycowej,
- patofizjologia i postępowanie lecznicze w owrzodzeniach goleni;
- leczenie odleżyn w warunkach ambulatoryjnych;
- leczenie miejscowe rany – opatrunki, antyseptyka i lawaseptyka,
- kompresjoterapia jako ważny element leczenia owrzodzeń goleni,
- wskazania do stosowania terapii podciśnieniowej w leczeniu ran.
Źródło: postepowaniezrana.pl