Narodowy Fundusz Zdrowia rozpoczął emisję filmów edukacyjnych „Bezpieczni w czasie epidemii”. Przewidzianych jest 10 odcinków, w których zostaną poruszone zagadnienia z różnych obszarów codziennego życia w dobie pandemii. Patronat nad projektem sprawują Ministerstwo Zdrowia oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny. Dziś zapraszamy na 3 pierwsze z nich.
Odcinek 1 – Fakty o COVID-19
Pierwszy film edukacyjny z cyklu „Wiedza oparta na faktach” zawiera wypowiedź ekspertów: ministra zdrowia dr. n. ekon. Adama Niedzielskiego, rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Zbigniewa Gacionga, prof. Katarzyny Życińskiej z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA oraz redaktora Tomasza Rożka. Podczas emisji odpowiadają oni na tzw. fake newsy dotyczące pandemii, jak również wskazują, gdzie warto szukać wiarygodnych i opartych na dowodach naukowych informacji o chorobie COVID-19.
Odcinek 2 – Higiena
Drugi odcinek cyklu to „Higiena i bezpieczeństwo”. Zostanie w nim omówiona problematyka dotycząca ograniczenia transmisji koronawirusa, znaczenia higieny szczególnie podczas pandemii, a także co oznacza odpowiedzialność w stosunku do siebie i innych. W nagraniu zabrali głos prof. Marcin Czech i dr Paweł Grzesiowski.
Odcinek 3 – POZ
W trzecim odcinku filmu edukacyjnego NFZ pod hasłem „Jak korzystać z podstawowej opieki zdrowotnej” wystąpiła konsultant krajowa w dziedzinie medycyny rodzinnej dr Agnieszka Mastalerz-Migas oraz Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. Eksperci powiedzieli o tym, jak korzystać z podstawowej opieki zdrowotnej, kiedy zasięgnąć teleporady, a kiedy konieczna jest wizyta w poradni.
Źródło: NFZ
Przeczytaj także: Ekspert: „Czeka nas śmiercionośny grudzień” (Prognozy IHME)